چرا آیفون داغ میکند؟

در فصل های گرم، صورتی که دمای محیط بالا باشد، گوشی مجبور است به طور پایدار دمای خود را کنترل کند و این می‌تواند به گرم شدن آیفون منجر شود.راهکارهایی برای جلوگیری از داغ شدن آیفون:

1-عدم استفاده از کیس و کاور : کاور گوشی، باعث می‌شود گرمای تولید شده خارج نشود. گوشی داغ و داغ‌تر بشود.

2- بستن برنامه‌های باز: بستن برنامه‌هایی که در پس‌زمینه در حال اجرا هستند، می‌تواند به کاهش دمای آیفون شما کمک کند.

3- تعویض باتری: در صورتی که باتری آیفون شما جوان نباشد یا از سالم بودن خارج شده باشد، ممکن است دمای آیفون شما بالا رود. در این حالت بهتر است باتری گوشی را تعویض کنید.

4- عدم استفاده از ویژگی‌ها: استفاده بیش از حد از ویژگی‌هایی مانند Wi-Fi، GPS و Bluetooth می‌تواند به گرم شدن آیفون منجر شود. بنابراین، بهتر است آن‌ها را فقط در صورت لزوم فعال کنید.

5- آپدیت سیستم عامل: به روز رسانی سیستم عامل آیفون شما می‌تواند به بهبود عملکرد و کاهش دمای گوشی کمک کند.

6- عدم قرار دادن گوشی در معرض نور آفتاب: قرار دادن گوشی در معرض نور آفتاب می‌تواند به افزایش دمای گوشی منجر شود. بنابراین، بهتر است گوشی را در سایه قرار دهید. هرگز گوشی موبایل را روی داشبورد ماشین قرار ندهید زیرا به سرعت داغ میشود و برای خنک کردن آن مجبور هستید گوشی رو چند دقیقه‌ای جلوی دریچه کولر قراردهید تا باد کولر آن را خنک کند!

7- خاموش کردن اینترنت سیمکارت Cellular : اینترنتی سیمکارت یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در گرم شدن گوشی است. پیشنهاد می‌شود از اینترنت wifi استفاده کنید!

۸- کم کردن نور صفحه نمایش میتواند به خنک شدن گوشی کمک کنید. درصد روشنایی را همیشه کمتر از ۳۰٪ نگه دارید!

با این راهکارها می‌توانید به گرم شدن آیفون خود جلوگیری کنید و از عملکرد بهتر گوشی لذت ببرید.

جدیدتر قدیمی تر